Şanlıurfa Bozova Evde Masaj Surperi̇

Bebek masaj hareketleri bebeğin gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Şanlıurfa bozova evde masaj Bu hareketlerin uygun koşular ve uygun teknikler ile yapılmasında mutlaka olumlu geri dönütler alınmaktadır. Bu konumda önemli olan en başlıca unsur bebeğin pozisyonu oda sıcaklığı ve yapılacak hareketlerin işlevleridir. Bebeklerin vücut hassasiyetleri oldukça fazla olduğundan dolayı annelerin masaj yaparken kibar ve nazik hareketleri temel alarak bu doğrultuda hareket etmeleri gerekmektedir. Bozova evde masaj

Bunun yanında oda sıcaklığı hareketlerin faydası açısından oldukça önemlidir. Bebeklere bu hareketler uygulanırken genelde çıplak olmaları tercih edilmesinden dolayı sıcaklık önemli bir unsurdur. Hareketler ilk yapılırken öncelikle ayak tabanından başlanıp başlarında bitirilmesi esası vardır. Şanlıurfa bozova evde masaj . Bunun yanında ayak tabanına uygulanan hareketler ile bütün sinir noktalarının burada toplanmasından dolayı sinirler uyarılmakta ve bebeğin gelişimine büyük katkı sağlanmaktadır.

Diğer yandan deri üzerine hareketlerin uygulanması esas olmasından dolayı deri yüzeyi nefes almakta ve eski derinin anne karnındaki derinin atılması sağlanacaktır. İlk doğan bebekler çok fazla kabızlık ve gaz sancısı çektiklerinden dolayı bu masaj hareketlerinin rahatsızlıklara da iyi geleceği bilinir.